09.03.2020, 00:32
Daniel Ryciak

Odeszła Susan Weinert

Jedna z najwybitniejszych gitarzystek światowej sceny jazzowej, współpracowniczka m.in. z Steps Ahead oraz, co dla nas szczególnie ważne, pierwsza gwiazda cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, od której wszystko się zaczęło, odeszła w wieku 54 lat.

Odeszła Susan Weinert

Pierwszy koncert z cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą odbył się 25 kwietnia 2002 roku. Jego bohaterką i tą pierwszą gwiazdą była Susan Weinert. Od tego czasu minęło już 18 lat, cykl wspaniale się rozwinął. Niestety, jego pierwsza bohaterka odeszła od nas.

Urodziła się 24 czerwca 1965 roku w Neukirchen w Zagłębiu Saary. Zdobyła solidne wykształcenie muzyczne, chociaż jak przyznała w jednym z wywiadów, któregoś dnia jej ojciec, dentysta powiedział, że rozumiem jej pasje, ale najpierw solidny fach, by mieć w miarę zapewnioną przyszłość. Pewnie wielu artystów to słyszało. Susan naprawdę pracowała w gabinecie dentystycznym i bardzo sobie tę pracę chwaliła. Jednak po śmierci ojca jej pasja muzyczna wzięła górą. Tutaj jednak Susan wciąż pozostawała wierna słowom ojca, który miał jest też przekazać mądrość: „jeśli robisz coś, na czym ci zależy, to rób to zawsze z pełnym zaangażowaniem”. I tak było, przez całą karierę Susan.

Komponowała, tworzyła autorskie projekty i płyty, współpracowała z wielkimi świata jazzu i fusion. Zawsze pełna pasji i wirtuozerii, czym zdobywała serca słuchaczy i współpracowników, którzy często zapraszali ją do swoich projektów. Prowadziła także warsztaty i szkolenia.
Miała sporo planów związanych z nowym wydawnictwem, sporo dat w kalendarzu już zarezerwowanych na koncerty i wykłady. Niestety, los okazał się okrutny. Susan Weiner zmarła 2 marca 2020 roku.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij