06.08.2020, 21:30
Daniel Ryciak

Dorota Miśkiewicz w Gliwicach

Jeśli pandemia nie pokrzyżuje nam planów za bardzo, to Dorota Miśkiewicz pojawi się w Gliwicach na finał gliwickiej odsłony cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą.

Dorota Miśkiewicz w Gliwicach

Przygotowujemy się do realizacji Czwartku Jazzowego z Gwiazdą A.D. 2020, czyli w czasach pandemii. Nie jesteśmy do końca pewni co uda się zrealizować, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale … jazz nie zna litości, więc przynajmniej będziemy zdradzać, co się wydarzy i dlaczego tak, a nie inaczej.

Od samego początku Dorota Miśkiewicz była brana pod uwagę na rok 2020, chociaż musimy przyznać, że pod uwagę brany był jej brazylijski projekt. Słyszeliście o nim? No to donosimy, że we wrześniu była planowana publikacja płyty będącej efektem jej współpracy Doroty Miśkiewicz z brazylijskim wirtuozem gitary, ikoną latin jazzu, Toninho Horta. Materiał powstawał w Rio de Janeiro, a w nagraniach - obok Doroty, Toninho i genialnego basisty młodego pokolenia, Michaela Pipoquinha wziął udział wybitny brazylijski perkusista Armando Marcal. I właśnie ten projekt był planowany na finał gliwickiej odsłony cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Jednak pandemia mocno pokrzyżowała nasze plany. Jak wygląda sytuacja w Brazylii wiadomo, stąd też przyjazd tych muzyków do Polski będzie niemożliwy. Odkładamy go na czasy po pandemii.


Ale Dorota Miśkiewicz pojawi się w ramach Czwartku Jazzowego z Gwiazdą 2020, ze swoim kwartetem, czyli zapewne Markiem Napiórkowskim na gitarze, Janem Smoczyńskim na instrumentach klawiszowych, Robertem Kubiszynem na basie i Łukaszem Żytą na perkusji. Jednak co najistotniejsze to to, że pojawi się z gościem specjalnym, czyli z … Henrykiem Miśkiewiczem. Tak, z ikoną polskiego jazzu, prywatnie własnym ojcem. Oboje planowali wspólny projekt już od dłuższego czasu. Nagranie i wydanie materiału było przesuwane na koniec roku lub na rok przyszły. Ale przyszła pandemia i wszystko wywróciła do góry nogami. Stąd też możemy powiedzieć, że prapremiera materiału i projektu, który był planowany na rok 2020 i który został przesunięty na rok następny odbędzie się w … Gliwicach, w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą. Dokładniej rzecz ujmując, na finał tegoż cyklu, pod koniec listopada.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij