26.09.2020, 12:53
Daniel Ryciak

Czwartek na plakacie

Mamy już plakat tegorocznej edycji cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą.

Czwartek na plakacie

A w zasadzie to plakaty, bo będą dwa.

I w tym roku opracowaniem zajęła się Partycja Warzeszka.
Patrycja tytuł magistra sztuki uzyskała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie z projektowania graficznego, w pracowni dr hab. T. Kipka oraz z grafiki warsztatowej, w pracowni prof. J. Piech-Kalarus.
Jest laureatką wielu konkursów, w tym 24. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (2015), Aukcji Młodej Sztuki w Krakowie organizowanych przez Sopocki Dom Aukcyjny, programu Program Najlepszy Dyplom – Grafika 2016. Jest także laureatką pierwszego miejsca w konkursie 'Katowice w obiektywie' 2017.
Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem olejnym oraz fotografią. Charakterystyczną cechą jej twórczości jest niezwykła precyzja, perfekcja wykonania i dbałość o detale.

Jeśli chodzi o stałe elementy opracowania graficznej cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą, to Patrycja jest jedynym. Cała reszta uległa zmianie. Oczywiście, ze względu na pandemię. Zamiast realizować koncerty od kwietnia do listopada działamy w dwóch miesiącach, czyli październiku i listopadzie. Stąd zamiast robić, jak to zwykle miało miejsce, osobny plakat i grafikę dla każdego wydarzenia zrobiliśmy plakaty i ulotki prezentujące każdy miesiąc naszych działań koncertowych. A działamy praktycznie w każdy czwartek października i listopada, będzie więc bardzo intensywnie.


Wypatrujcie plakatów na mieście i bądźcie z nami w tym intensywnym czasie. Pamiętajcie, że jesteśmy w tym roku w Gliwicach (dzięki wsparciu Miasta Gliwice) oraz w Pałacu w Rybnej (dzięki współpracy z Pałacem i wsparciu jakie projektowi udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij