01.09.2021, 13:28
Daniel Ryciak

Dyrektor artystyczny Czwartku 2021

Arek Skolik dyrektorem artystycznym 20. edycji cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą

Dyrektor artystyczny Czwartku 2021

Tej postaci raczej nie trzeba specjalnie prezentować fanom jazzu, i nie tylko zresztą. Perkusista i kompozytor. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy.

Współpracownik Irka Dudka, Soyki, Tymańskiego, Muniaka, Karolaka… w zasadzie to listę tuzów polskiej sceny jazzowej, ale także popowej, bluesowej i rockowej, z którymi grywał lub nagrywał Arek można ciągnąć bardzo długo.


Od wielu lat jest związany ze Stowarzyszeniem Muzycznym Śląski Jazz Club. Wiele razy występował podczas koncertów realizowanych przez SJC, często także wspomagał organizacyjnie realizację wydarzeń Śląskiego Jazz Clubu.


Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju. Otrzymał nagrodę prezydenta miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. I to wszystko sprawiło, że w tym roku, podczas podwójnego jubileuszu, bo 20 edycja cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą i 65lecie Śląskiego Jazz Clubu, został mianowany dyrektorem artystycznym cyklu.
To najwyższa gwarancja jakości i ciekawego programu 20. edycji cyklu.

Więcej o Arku w Wikipedii wiki/Arek_Skolik

Mamy tylko nadzieję, że kwestie związane z ewentualnymi obostrzeniami jakoś specjalnie nam tych planów nie pokrzyżują.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij