29.07.2022, 09:21
Daniel Ryciak

Premiera wersji winylowej

Nahorny Trio – Ballad Book – Okruchy Dzieciństwa

Premiera wersji winylowej

Premiera winyla

SJRecords przedstawia audiofilską 180-gramową białą winylową wersję płyty Ballad Book - Okruchy Dzieciństwa zespołu Nahorny Trio. Limitowana seria 500 ręcznie numerowanych płyt.


Włodzimierz Nahorny – piano
Mariusz Bogdanowicz – acoustic bass
Piotr Biskupski – drums


Ballad Book – Okruchy dzieciństwa to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego – ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie. Ballad Book na CD wydany został w 2018 roku nakładem wydawnictwa Confiteor. SJRecords w porozumieniu z Confiteor Records prezentuje Państwu wyśmienicie zrealizowaną wersję winylową! Zachęcamy także do kupowania płyt CD oraz wysokiej jakości MP3 320kbps w naszym sklepie!

Nahorny Trio


Nahorny Trio gra nieprzerwanie od 1990 roku. To najdłużej istniejący zespół w historii polskiego jazzu. Ballad Book Jest to muzyka stonowana stylistycznie. Twórcza odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji. Twórczość Włodzimierza Nahornego to poezja i romantyzm - język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów, człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem Jazzu.


Nahorny Trio jest bazą wszystkich projektów Mistrza: Śpiewnik Nahornego, Kolędy na cały rok, Piosenki Lwowskie i Nahorny Sextet. Trio ma w swoim programie również fragmenty programów Nahorny-Szymanowski Mity czy Chopin Genius Loci, w których lider połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza dotąd znany jazzowy kanon transkrypcji muzyki poważnej. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków.

Nahorny trio feat. Piotr Schmidt

A my mamy dla Was coś więcej. Wersję koncertową nowego, odświezonego spojrzenia na Ballad Book. Tym razem Włodzimierz Nahorny poprosił do współpracy wybitnego trębacza młodego pokolenia - Piotra Schmidta. Zachwycony jego grą, brzmieniem, frazowaniem i emocjami, jakie potrafi wytworzyć w trakcie gry, zaprosił go w czerwcu tego roku do studia nagraniowego. Płyta zawiera niektóre poprzednie, ale i cztery zupełnie nowe kompozycje Nahornego. Album będzie miał premierę 17 września 2022 roku. Koncert ten jest zatem częścią trasy promującej nowy krążek.

Koncert w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą już 22 września 2022. 
Producentem i wydawcą płyty CD Ballad Book - Okruchy Dzieciństwa (2018) jest Mariusz Bogdanowicz. Z jego wydawnictwem Confiteor, Włodzimierz Nahorny jest związany blisko dwadzieścia lat. Płyty: Dolce far niente... i nic więcej – Nahorny Trio (2002), Śpiewnik Nahornego – Lora Szafran, Nahorny Trio (2003), Chopin Genius Loci – Nahorny Sextet (2010), Hope – Nahorny Trio (2014).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij