18.09.2023, 18:12
Piotr Schmidt

Emilinano D'Auria Quartet feat. Luca Aquin

Trzy lata po wydaniu „The Place Between Things” z zespołem Jano, Emiliano D’Auria wraca, z nagraniem nowego album jako lider zespołu „Emiliano D’Auria Quartet feat. Luca Aquino”: In-Equilibrio. Topowy i niezwykle porywający włoski zespół w nowej odsłonie wraz z bardzo popularnym w Europie, wyśmienitym trębaczem Luca Aquino w Gliwicach!

Emilinano D'Auria Quartet feat. Luca Aquin

Zapraszamy na Czwartek Jazzowy z Gwiazdą!


Tym razem niezwykły włoski zespół: 


EMILIANO D’AURIA QUARTET feat. LUCA AQUINO


Luca Aquino - trumpet, flugehorn, trombone
Emiliano D’Auria - piano, rhodes, synth, composition
Giacomo Ancillotto - electric guitar
Dario Miranda - double bass
Ermanno Baron - drums


Trzy lata po wydaniu „The Place Between Things” z zespołem Jano, Emiliano D’Auria wraca, z nagraniem nowego album jako lider zespołu „Emiliano D’Auria Quartet feat. Luca Aquino”: In-Equilibrio. Topowy i niezwykle porywający włoski zespół w nowej odsłonie wraz z bardzo popularnym w Europie, wyśmienitym trębaczem Luca Aquino w Gliwicach! 


Dźwiękowy impakt wygenerowany przez spotkanie tych muzyków-exploratorów ukrytych dźwięków na granicy pomiędzy badaniem melodycznym, a awangardowym, umieszcza zespół na wybitnej pozycji w panoramie jazzu, który potrafi być dostrzeżony poza swoimi granicami i czerpać z ewokacyjnych, eksperymentalnych języków. 

 "Equilibrium" - równowaga. Termin ten może być używany w wielu kontekstach, takich jak fizyka, chemia czy ekonomia (równowaga rynkowa). W zależności od kontekstu, w którym jest używane, może odnosić się do stanu, w którym wszystkie siły działające na obiekt są zrównoważone, lub do sytuacji, w której pewne procesy zachodzą z tą samą szybkością w obu kierunkach, utrzymując pewien stały stan.

Równowaga pomiędzy śródziemnomorskimi melòs, a wysublimowanymi motywami doskonale koreluje z ideą otwartości i wizji, jaką proponuje zespół. Projekt, który umożliwia wsłuchiwanie się w nie-oczywiście podaną melodię, ale jednocześnie pełen ułomności o sennym, nierzeczywistym smaku. 

In-Equilibrium to deklaracja intencji, bardziej niż uznanie stanu. Nieustanne stawanie się nie-równowagą, a zatem wieczny brak równowagi, w którym współistnieją materia, uczucia, wydarzenia. 

To są konceptualne punkty oparcia, wokół których Emiliano D'Auria kontynuuje badania po wcześniejszych projektach, które były identyfikowane z ciągłym dążeniem do harmonii między dwoma pozornie przeciwnymi warunkami. Ścieżka, która prowadzi nas do zrozumienia, że każdy osiągnięty stan równowagi to istnienie w jednym punkcie wielu nieskończonych wcześniejszych stanów braku równowagi. 

Pierluigi Giorgi


16 listopada 2023, godz. 19:00

CK Victoria, Scena Bojków, ul. Parkowa 5

Organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club (www.sjc.pl) 
 

CK Victoria, Scena Bojków
Gliwice

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij