13.10.2016, 14:34
Daniel Ryciak

Michał Kapczuk

Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i poza jej granicami: na Ukrainie, Białorusi, w Rosji, Czechach, Niemczech, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Francji, Bułgarii, Turcji oraz Kanadzie.

Michał Kapczuk

kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent klasy kontrabasu na Wydziale Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych w różnych stylistykach (jazz, pop, rock). Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą, m.in. z Wierba & Schmidt Quintet, Michał Wierba Trio, Iwona Kmiecik Quintet, Jan Malecha Quartet, Makumi Bashika Trio, Michał Kapczuk Trio, Lichtański Sound Lab. Indywidualnie wyróżniony na „Tarnów Jazz Contest 2008”, „Krokus Jazz Festiwal 2009” w Jeleniej Górze, „Jazz Nad Odrą 2010″ we Wrocławiu oraz „Gnesin Jazz Festival 2012″ w Moskwie.


Otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Kultury i Szkolnictwa Wyższego oraz został Laureatem Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ”Młoda Polska”.


Wydarzenia:

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij