20.11.2008, 03:27
Daniel Ryciak

Grzegorz Nagórski

Najlepszy polski puzonista jazzowy.

Grzegorz Nagórski

Stypendysta dwóch amerykańskich uczelni: Florida Atlantic University (1990-1991 klasa puzonu dr. Hachkrofta) oraz University of Miamii, który ukończył w 1993 tytułem magistra Jazz Performance. Od 1992 wykładowca tych uczelni. W 1999 został nauczycielem wydziału jazzu na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. W październiku 2001 został starszym wykładowcą Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Stale współpracuje również z Instytutem Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest też wykładowcą w Instytucie Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Oprócz tego zajmował się prowadzeniem letnich kursów i warsztatów jazzu w Polsce (Chodzież, Gdańsk, Michałowice, Pułtusk, Puławy, Trzciel, Nysa) oraz poza granicami kraju (Green Bay).

 Laureat Konkursu Złota Tarka w 1983 roku i I Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej (1986). Był członkiem zespołów New Coast i Young Power, a także Zbigniew Lewandowski Septet.

Od 1996 do chwili obecnej jego nazwisko regularnie znajduje się na pierwszej pozycji w ankietach magazynu Jazz Forum jako Najlepszego Polskiego Puzonisty Jazzowego.


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij