15.12.2016, 09:03
Daniel Ryciak

Bartek Pieszka

W latach 1995 – 2004 wówczas jeszcze jako bardzo młody chłopak uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Od dziecka był związany ze Śląskim Jazz Clubem w Gliwicach.

Bartek Pieszka

Tutaj chadzał i grał na pierwszych jamach. Ukończył Wydział Jazz Akademii Muzycznej w Katowicach. Wieloletnia współpraca ze stowarzyszeniem zaowocowała napisaniem pracy magisterskiej o temacie „Śląski Jazz Club – Półwiecze Najstarszego Stowarzyszenia Jazzowego w Polsce”. Na wybór tematu pracy wpłynęło również odkrycie, że dziadek naszego twórcy był w gronie „ojców założycieli” stowarzyszenia w 1956 roku. Praca została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Gliwice i wygrała konkurs na najlepszą pracę magisterską o mieście Gliwice w 2009 roku. Dwa lata później ukazała się publikacja artykułu naszego twórcy na podstawie własnej pracy pod tym samym tytułem w Roczniku Muzeum w Gliwicach, tom XXIII.

Począwszy od roku 2010 Bartek Pieszka, bo o nim tu mowa, zostaje doceniany przez czytelników gazety Jazz Forum, i corocznie pojawia w ankiecie Jazz Top w kategorii „Wibrafon”.

Od studiów na AM w Katowicach współpracuje też z Nikolą Kołodziejczykiem. W 2005 roku założył duet Snub Cube właśnie z Kołodziejczykiem. Zespół koncertował w Polsce i Niemczech, zdobywał laury na wielu konkursach Rok później, w 2006 roku powstał już w pełni autorski projekt Bartek Pieszka Quartet z udziałem Nikoli. Zespół był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na międzynarodowych oraz krajowych konkursach jazzowych. Razem nagrali płytę "Slow Motion".


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij