11.07.2022, 16:51
Daniel Ryciak

Janusz Szrom

Janusz Szrom, Jazzowy Wokalista Roku wg. plebiscytu miesięcznika “Jazz Forum” w latach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 oraz 2014. Kompozytor, aranżer, pedagog, doktor habilitowany sztuki muzycznej. Członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

Janusz Szrom

Udekorowany Medalem Gloria Artis za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Za początek swojej profesjonalnej działalności na scenie muzycznej Janusz Szrom przyjmuje rok 1994, w którym zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W kolejnym roku otrzymał jedno z najważniejszych wyróżnień dla młodego artysty – nagrodę publiczności “Klucz do kariery” na festiwalu Pomorska Jesień Jazzowa 95. W tym samym roku ukończył z wyróżnieniem edukację na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

W 2008 roku Janusz Szrom został wybrany przez legendarnego Michela Legranda do wspólnego występu podczas jubileuszowego 50 festiwalu Jazz Jamboree.

Autor pierwszej monografii jednego z najwybitniejszych polskich wykonawców piosenek, zawierająca całość jego dorobku artystycznego – w formie zapisu nutowego. Wydawnictwo stanowi przekrój kompozytorów oraz autorów tekstów obejmujący swoim zasięgiem bardzo różne muzyczne gatunki oraz style. W trzech tomach zgromadzonych zostało w porządku alfabetycznym 239 premierowych tytułów, w większości nieznanych, pochodzących z zasobów archiwalnych.


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij