15.09.2016, 12:42
Daniel Ryciak

Marcin Oleś

Marcin Oleś pochodzi z muzycznej rodziny, jest muzykiem w czwartym pokoleniu. Jego ojciec był basistą i dyrygentem. Wiele albumy jego dyskografii uznano za najlepsze albumy jazzowe w danym roku, w tym jego słynny album solowy "Ornette on Bass".

Marcin Oleś

Współpracuje (tworząc przede wszystkim z bratem bliźniakiem – Bartłomiej Brat Oleś) z muzykami z całego świata i z czołówką polskiego jazzu, m.in: David Murray, Theo Jorgensmann, Ken Vandermark, Erik Friedlander, Kenny Werner, Chris Speed, Simon Nabatov, Jean-Luc Cappozzo, Anthony Coleman, Rudi Mahall, Michael Rabinowitz, David Rempis, Mircea Tiberian, Emmanuelle Somer, Andrzej Przybielski, Adam Pierończyk, Mikolaj Trzaska, Wolfgang Reisinger, Herb Robertson, Jorgos Skolias.

Należy do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej, co zostało dostrzeżone i wysoko ocenione zarówno przez publiczność, jak i niezależną krytykę.

Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, mogący pochwalić się bardzo bogatą dyskografią. Wiele z płyt zrealizowanych z udziałem Marcina Olesia uznano za najlepsze albumy jazzowe w danym roku.


Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij