16.05.2013, 20:00

Sing Sing Penelope

Zespół SSP został założony w 2000 roku przez muzyków grających na stałe w ważnych polskich i europejskich formacjach jazzowych i awangardowych.

miejsce:
Klub Muzyczny 4art
44-100 Gliwice, ul. Wieczorka 22

Na co dzień tworzą oni takie projekty jak: Ecstasy Project, Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz A-kineton, Jachna/Bulh, Cykliści.


Artyści tworzący SSP koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę,Rosję i od Szkocji, Norwegii po Grecję, występując na najważniejszych festiwalach jazzowych. Występowali także w Indiach, Chinach, Japonii i USA. Przygotowywali muzykę do kliku filmów na Festiwalach Kina Niemego.


www.singsingpenelope.com


W ogólnopolskiej Gazecie Wyborczej (30.12.2006) w artykule o "zmianie warty" w polskim jazzie, wśród najważniejszych artystów jazzowych obok Leszka Możdżera, Simple Acoustic Trio (Tomasz Stańko), czy Braci Oleś, został wyróżniony zespół Sing Sing Penelope i uznany za jeden z tych składów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej.


W 2008 roku dochodzi do nawiązania współpracy z legendarnym free jazzowym trębaczem Andrzejem Przybielskim. Efektem współpracy jest płyta „Stirli People – Live in Jazzga”, która zdobywa bardzo duże uznanie w kręgach muzyki improwizowanej.


Ostatnie lata pracy to polsko-norweski projekt „Electrogride”, w ramach którego zespół nawiązuję współpracę z norweskim gwiazdorem DJ-em Strangefruitem, wcześniej współpracującym z Bugge`m Wesseltoftem,czy Nilsem Peterem Molvaerem. Efektem jest darmowy w ogólnopolskiej dystrybucji album: „Elecrogride”.

Od 2007 roku współpracuje z zespołem (grający na najnowszej płycie już jako pełnoprawny członek zespołu)alcista i sopranista Aleksander Kamiński – mieszkający w Gdyni, gdzie gra w tamtejszym Teatrze Muzycznym.

Najnowszy krążek „ This is the Music, vol 1” to podsumowanie 10 lat istnienia zespołu i doświadczeń zebranych w tym czasie. Płyta zawiera materiał komponowany na przestrzeni kilku lat i obejmujący zarówno odniesienia do improwizowanych form muzycznych charakterystycznych dla współpracy z Andrzejem Przybielskim, jak i form przygotowanych, wzbogaconych o nowe brzemienia.

Album nagrany został w oktecie z gościnnym udziałem norweskiej gwiazdy jazzowej muzyki elektronicznej Pala Nyhusa – DJ Strangefruit - (Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft)specjalizującego się w nowatorskiej technice – Live Remix.


Sing Sing Penelope

Rafał Gorzycki - perkusja
Wojciech Jachna - trąbka
Aleksander Kamiński – soprano sax
Tomasz Glazik – bass clarinet, tenor sax
Daniel Mackiewicz – Rhodes piano, organy, instr. perkusyjne
Patryk Węcławek - gitara basowa

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij