13.10.2016, 20:00

Special Trio

Rok jubileuszowy dla Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club, więc i sam cykl Czwartek Jazzowy z Gwiazdą będzie wyjątkowy w tym roku. Jak też ławo zauważyć, mamy w tym roku pewną kumulację jesienną, a to ze względu na fakt, że jesienią świętujemy jubileusz 60lecia Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club, czyli najstarszego stowarzyszenia jazzowego w kraju.

miejsce:
Klub Muzyczny 4art
44-100 Gliwice, ul. Wieczorka 22
prowadź do celu

Jednym z elementów tegorocznego cyklu będzie pokazywanie ludzi Stowarzyszenia, muzyków i wieloletnich członków Śląskiego Jazz Clubu, którzy robią wspaniałą karierę muzyczną i współpracują z największymi twórcami światowej sceny jazzu i muzyki improwizowanej. I to nie są przechwałki.


Arek Skolik – to nazwisko doskonale znane w Gliwicach. Muzyk zajmując czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy, wieloletnie przyjaciel i członek Stowarzyszenia Muzycznego Śląski Jazz Club. Współpracował z największymi. A tym razem pojawi się u nas z gigantem zza oceanu. Ed Cherry, bo o nim mowa, to artysta ten przez wielu krytyków uznawany jest za najlepszego obecnie nowojorskiego gitarzystę. Od roku 1978 aż do 1992 współpracował z takim gigantem jak Dizzy Gillespie. A to oznacza, że w Śląskim Jazz Clubie pojawi się kawał pięknej historii amerykańskiego jazzu. Z Arkiem Skolikiem na perkusji. W projekcie Special Trio.

Ed Cherry - artysta ten przez wielu krytyków uznawany jest za najlepszego obecnie nowojorskiego gitarzystę. O jego renomie zaświadczyć może m.in. współpraca z takimi Legendami Jazzu jak Dizzy Gillespie - współpracował z nim zarówno w kwartecie jak i big bandzie od roku 1978 aż do 1992 - czyli niemal do samej śmierci Dizzy’ego. Nagrał z Dizzy Gillespie - Musician, Composer, Raconteur (Pablo Live, 1981), Live at the Royal Festival Hall (Enja, 1990), Live! At Blues Alley (Blues Alley, 1992). Ponadto Ed Cherry występował i nagrywał z tak znanymi Postaciami Jazzowego Świata jak Roy Hargrove, Hamiett Bluiett - With Eyes Wide Open (Justin Time, 2000), Paquito D'Rivera - Havana Cafe (Chesky, 1991), Henry Threadgill - Song Out of My Trees (Black Saint, 1994), Makin' a Move (Columbia, 1995), John Patton - Blue Planet Man (Paddlewheel, 1993), Minor Swing (DIW, 1995), This One's for Ja (DIW, 1998), Jon Faddis - Hornucopia (Epic, 1991), Mark Weinstein - Three Deuces, CI Williams - When Alto Was King (Mapleshade, 1997) , Paula West czy The United Nation Orchestra z którą zdobył nagrodę Grammy za nagrany na żywo koncert w Royal Festival Hall.

Adam Kowalewski – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracował i współpracuje od wielu lat z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm, i wielu innych.

Arek Skolik – zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma „Jazz Forum” jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

miejsce koncertu:
scena klubu muzycznego 4Art
ul. Wieczorka 22
44-100 Gliwice
www.4artgliwice.comOrganizator i pomysłodawca:

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice


   

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij