10.04.2014, 11:48
Daniel Ryciak

Orange Trane Acoustic Trio

Sala wypełniona do ostatniego miejsca, plus kilka miejsc stojących. Jakże cieszy taki widok, i nas i muzyków. A muzyka tego wieczoru była fantastyczna i na długo zapadnie w pamięci słuchaczy. Zresztą, spora część chciała zabrać ją ze sobą do domu w postaci płyty.

8 lutego 2014 odbyła się oficjalna premiera nowej płyty zespołu, pt. Fugu. Z tego powodu grupa ruszyła w trasę koncertową obejmującą najważniejsze miejsca w Polsce. Nie mogło więc zabraknąć na tej liście Śląskiego Jazz Clubu. Warto dodać, że tuż przed koncertem w SJC, dokładnie 8 kwietnia Orange Trane zagrała we Wrocławiu. Grupa otrzymała specjalne zaproszenie na 50' jubileuszowy Jazz nad Odrą, jeden z najważniejszych festiwalu w tej części Europy. A dwa dni później zawitali do Gliwic, do Śląskiego Jazz Clubu. Dokładnie 10 kwietnia 2014.

Zespół Orange Trane powstał w 1994 roku w Kartuzach, a jego skład tworzyli wówczas młodzi muzycy z lokalnego środowiska muzycznego. Po roku 1997 grupa koncertowała w składzie: Piotr Lemańczyk, Sławek Jaskułke, Dariusz Herbasz i Tomasz Łosowski. Swą muzyką zespół wpisywał się w nurt współczesnego jazzu, łącząc w brzmieniu tradycję i nowoczesność z ekspresją i melodyjnością. Grupa koncertowała w klubach jazzowych na terenie całego kraju oraz na festiwalach, takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa (Klucz do Kariery), zdobywając wiele wyróżnień i nagród. W tym składzie zespół nagrał dwie płyty: bardzo dobrze przyjęty debiutancki album zatytułowany Obertas, a następnie My personal Friend, na którym gościnnie zaśpiewał Mieczysław Szcześniak, a zagrali Maciej Sikała (saksofon), Leszek Dranicki (gitara) i Cezary Paciorek (akordeon). 

W 2011 roku Piotr Lemańczyk wraz z Tomaszem Łosowskim reaktywowali zespół. Zaprosili do współpracy znakomitego wibrafonistę Dominika Bukowskiego.

Orange Trane:

Piotr Lemańczyk - kontrabas
Dominik Bukowski - wibrafon
Tomasz Łosowski - perkusja

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij