15.05.2014, 11:58
Daniel Ryciak

Mariusz Bogdanowicz Quartet

Mariusz Bogdanowicz Quartet zaprezentował materiał z najnowszej płyty, która ukazała się pod koniec 2013 roku pod tytułem "Syntonia".

SYNTONIA to po grecku współbrzmienie. W psychologii oznacza sposób odnoszenia się do ludzi, charakteryzujący się chęcią do nawiązywania kontaktu emocjonalnego i poczuciem bliskości z nimi. Termin ten wprowadził szwajcarski psychiatra Paul Eugen Bleuler (1857-1939). 
Muzyka kwartetu to kompozycje leadera. Jest ona bardzo osobista a zarazem komunikatywna, o wyeksponowanej melodyce, dużej przestrzeni i mocnym ładunku emocjonalnym. Pomimo, że obraca się w kręgu idiomu jazzowego, silnie osadzona jest w kulturze europejskiej.
Mariusz Bogdanowicz to kontrabasista, kompozytor, pedagog, publicysta, producent i wydawca. Współtworzył słynny Heavy Metal Sextet (1982-84). Zespół zajął pierwsze miejsce zespołowe Jazz Juniors ‘82, Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej ‘82, pierwsze miejsce na konkursie w Dunkierce ‘83 (Francja), drugie miejsce na konkursie Jazz Hoeilaart ‘83 (Belgia).
W 1991r. sformował swój pierwszy zespół, Mariusz Bogdanowicz Quartet.


Mariusz Bogdanowicz - kontrabas 
Piotr Schmidt - trąbka 
Miłosz Wośko - klawisze 
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij