22.09.2016, 15:29
Daniel Ryciak

Skolias & Skolias

Skolias & Skolias w ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą 2016 zorganizowanego przez Stowarzyszenie Muzyczne Śląski Jazz Club w roku jubileuszu 60lecia. 

Jorgos Skolias - ur.1950 w Zgorzelcu - wokalista, kompozytor, jest muzykiem poszukującym nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również inspiracji nie tylko w domenie bluesa, jazzu i rocka, ale również w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie czego opanował technikę śpiewania harmonicznego (równoległe prowadzenie trzech głosów).

Antonis Skolias - urodzony w styczniu 1988 roku. Absolwent szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie perkusji, od tamtej pory uczy się prywatnie u wielu czynnych muzyków, w tym ścisłej polskiej czołówki. Współpracował z teatrem współczesnym w Szczecinie oraz teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie przy produkcji spektaklu „Na końcu łańcucha”. Założył i prowadzi zespół Amusing Companions z którym wydał płytę „their polyphonic endeavour”.

Foto: Paweł Kołodziej

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij